14 Nisan 2014 Pazartesi

Çiçek Desenli Oje

Çiçek Desenli Oje ile Güzel Bir Hafta Geçirin.
Hem sevimli hem elegan bir desen yapacağız toplayın ojelerinizi başlıyoruz.
Çiçek desenleri yapmanız için çok ince uçlu bir fırçaya ya da bitmiş eyeliner'ınızın fırçasına ihtiyacınız var :)
Evet fırçaları atmıyoruz desen yapmak uğruna minnacık fırçaya deli paralar vermiyoruz,
eyeliner'ınızın fırçasını iyice yıkayıp asetonla temizleyip kullanıyoruz,
en güzel sonuç için The Balm'ın eyeliner fırçasını öneririm şahane :)
 Fırçamız noktalama yapmak için toplu iğnemiz ya da dot pen, baz ojemiz cilamız çiçek deseni sağlamak istediğiniz renkler yaprak için renkler ve törpülü tırnaklarınız var ise başlayalım :)
  Desenleme için seçtiğim Ojeler bu şekilde, beyaz ojemizi yine baz olarak kullanıyoruz farklı bir renk de seçebilirsiniz ancak fresh bir desen yapıyoruz seçtiğiniz baz bu özelliği kaybettirmesin.

Baz ojemiz kuruduktan sonra toplu iğnemizin arka tarafı ile çiçeklerimizi yapıyoruz ojemize batırıp tırnağınızın üzerinde yuvarlamanız yeter ben yüzük parmağım hariç diğer tırnakların sadece uç tarafını çiçeklendirdim. Çiçeklerimiz için bu yuvarlak modellemeleri yaptıktan sonra fırçamız ile çiçeğinizi yaptığınız renkten daha açık bir renk ile ortasına nokta kenarlarına ise çerçeve yapıyoruz yaprak içinde yeşil ojemiz ile iki çizgi koymamız yeterli olacaktır. Çiçek deseni yaptığınız daha sonra boş kalan tırnak içlerinize de noktalar yapıyoruz ben bunun için siyah ojemi kullandım siz daha farklı bir renk de seçebilirsiniz.
Tüm tırnaklarınızı desenledikten sonra cilamızı sürüp bu sevimli tırnaklar ile haftaya başlayabilirsiniz :)
 Takipte kalın Hoşçakalın :)