28 Eylül 2014 Pazar

Kendin Yap: Yüz Temizleme Köpüğü / Köpük Sabun Nasıl yapılır ?

Herkese merhabalar. Ummarım güzel bir haftaonu geçirmişsinizdir. Bugünün pazar olmasının güzelliği mutluluğu dışında yarının pazartesi olmasının üzgünlüğü var şuan birçoğumuzda biliyorum ama haftaya bayram ve güzel bir tatil bizi bekliyor :) 

Bloga yazmayalı o kadar uzun zaman oldu ki. Tamamen Yasemin'e bırakmış durumdaydım. Temmuza kadar kpss telaşı, temmuzdan sonra da iş yoğunluğu derken bırakın bloğa uğramayı, çoğu zaman bilgisayarı bile açmaya vaktimin olmadığı günler oluyor ne yazıkki. Ama artık blogu sadece yengoşumun omuzlarına bırakmayım istiyoor ve bugün uzun zaman sizlere bir "DİY" ile dönüş yapıyorum. 

Ben köpük ürün aşığı biriyim. Köpük sabunu, yüz temizleme köpüklerini, makyaj temizleme köpüklerini, duş köpüklerini vs. vs. Köpük ürünler hem çok hesaplı hem çok eğlenceli. Köpük ürünler su ile karıştıralark üretildiği için ürünlerinizin daha uzun gitmesine, daha çabuk arındığı için sudan da tasarruf etmenizi sağlıyor. E bide ben sevdiğim şeyleri yapabilme imkanım varsa yapmaya çalışan biri olarak ilk köpük sabunumu daha sor yüz temizleme köpüğümü yaptım. :)


Nasıl mı ? 
2,5 ölçü su 
1 ölçü sabun/ köpüren yüz temizleme jeli
Köpük sabun ve ya köpük temizle ürünü ( ben eski köpük sabun şişesini sephora makyaj temizleme köpüğü şişesini kullandım)

Benim elimde Loreal'in temizleme jeli vardı. Ürünü seviyorum ama Avene'in temizleme jelini kullandığım için onu kullanmaya fırsatım olmuyordu. Çöpe atmak da istemiyordum ve bir yöntem bulmam lazımdı. Ve deee bulduum. Köpük temizleyici yapmak ! 

Bu ürünü yapmak için Sephora'nın makyaj temizleme köpüğünün boşalan şişesini kullandım. Önce 2,5 kapak su koydum.Üzerine 1 kapak Loreal'in jelinden  koydum Suyu önce koymamızın sebebi jelden sonra su koyduğumuzda jelin köpürmesini engellemek. Karışık gibi anlatsam da iki ürünü şişeye koymaktan ibaret aslında, aynı şekilde köpük sabununuzda 2 dakikada hazır :) 


Daha sonrasında, Misler gibi köpük temizleyiciniz hazır! Güle güle kulanın. İnanılmaz basit bi şekilde herkesin hazırlayabileceği bu ürünü zevkli bi şekilde kullanabilirsiniz artık :) 


Umarım beğenmişsinizdir ve umarım haftanız çok mutlu geçer :)
Kendinize güzel bakın, Takipte kalın hoşcakalın. :)